Дислексія – це розлад, що характеризується порушенням розвитку навички читання та письма. Вважається, що при дислексії порушується фонологічний компонент мовлення, що відповідає за розпізнавання окремих звуків в мовленні. У таких людей порушується розуміння того, що слова можна розбивати на менші частини – фонеми; а тому під час читання їм важко співставити букву та відповідний звук. 

Навколо дислексії існує і безліч міфів. Нещодавно, в одній книзі, наткнувся на чудовий розділ з спростуванням найбільш поширених з них. Не можу не поділитися; а тому, публікую тут переклад даного матеріалу.

Це захворювання часто не діагностується зовсім або ж залишається непоміченим протягом тривалого часу. При цьому дитина не отримує потрібного лікування а її труднощі в навчанні часто пояснюються зовсім іншими причинами. 

Люди з дислексією зовсім не вміють читати.
Більшість людей здатні навчитися читати на якомусь рівні, проте часто вони мають повільний темп читання.

Люди з високим рівнем інтелекту не можуть мати дислексію.
Рівень інтелекту не є прогностичним для дислексії. Багато людей з високим IQ хворіють на дислексію.

Дислексія – рідкісне захворювання.
Приблизно 5% – 8% населення мають різні ступені прояву дислексії, від легких до дуже виражених проявів.

Дислексію не можливо діагностувати принаймні до третього класу.
Початкові прояви дислексії (At-risk symptoms) можуть бути виявлені у дітей віком від п’яти років.

Діти переростають дислексію.
Дислексію неможливо вилікувати і цей розлад буде присутнім все життя, але корекційне лікування може значно зменшити його негативний вплив на життя людини.

Більше хлопчиків, ніж дівчаток мають дислексію.
За наявними даними, показник поширеностсі серед хлопчиків незначно вищий, ніж серед дівчаток.

Усі люди що мають труднощі з читанням страждають на дислексію.
Багато інших причин, крім дислексії, можуть спричинити проблеми з читанням. Наприклад такі як: розумова відсталість, проблеми з усним мовленням, проблеми з увагою, погане навчання та відсутність можливостей для читання (педагогічна запущеність).

У дітей раннього віку, які віддзеркалюють літери при письмі (наприклад, b замість d), є дислексія.
Діти що вчаться писати часто пишуть букви в зворотньому вигляді, але у більшості з них це явище зникає з практикою. Крім того, хоча відзеркалення букв при письмі часто пов’язане з дислексією, не всі люди з дислексією будуть перевертати букви.

Використання певних методик навчання читанню може призводити до дислексії.
Хоча якість навчання і впливає на те, наскільки легко дитина навчиться читати, використання тих чи інших підходів до читання не викликає дислексії. Дислексія – це нейробологічне захворювання, яке не викликається неефективним невчанням.

Про що забув згадати, та які ще міфи ви знаєте? – обов’язково пишіть в коментарях. А більше про дислексію читайте тут -> Дислексія

Джерела:



Tags:

Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю автора. Викроистання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання на джерело. (гіперпосилання для інтернет-ресурсів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *