Не неврологія, але все ж…. Давно хотів написати про цю книгу.

Мова піде про “The Essential Clinical Handbook for Common Paediatric Cases” написав її Dr Edward Snelson – британський лікар загальної практики, який певний час працював в педіатричному відділенні невідкладної допомоги (ED).

В голові у лікаря постійно виникає безліч питань… Чи правильно я оцінив симптоми? Чи не пропустив щось важливе? Можливо варто було порадитися з старшими колегами? Чи правильну тактику обрав? Чи зробив я все що повинен був? Що сказати батькам?…

Автор книги намагається дати відповіді на більшість з них. Простою і доступною мовою, він розбирає найбільш типові випадки які зустрічаються педіатру первинної ланки, дає приблизні алгоритми дій, та намагається пояснити як балансувати між бажанням перестрахуватися та гіпердіагностувати, та відчуттям надмірної самовпевненості, яке іноді підводить в, здавалося б, найбільш простих випадках… Все це дововнено розділами – “що сказати батькам?”, де приводяться приклади того як правильно заспокоїти, насторожити, пояснити, повідомити діагноз, підвищити комплаєнс.

Одним словом, напевно одна з тих книг, яку я рекомендував би прочитати всім молодим спеціалістам. Тут багато суто практичних порад, які ви ніколи не знайдете в звичних книжках по педіатрії.

Мені здається, є сенс її завжди тримати під рукою. Як вилікувати пацієнта вона вам наврядчи підкаже, але оцінити адекватність своїх дій, впевнитися, чи все ви зробили вірно – допоможе!

І закінчу цитатою з книги, яка особливо сподобалася – “Every clinical decision that you make involves a certain amount of risk. If you do not take risks then you are not practising good medicine.”Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю автора. Викроистання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання на джерело. (гіперпосилання для інтернет-ресурсів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *